top of page

Eğitimler

Hangi Eğitimi Seçmeliyim?

Meditasyon Çift
Çevrimiçi Meditasyon

Bireysel Mindfulness

Danışmanlığı

Online ya da yüz yüze gerçekleşebilen her oturumda günlük hayatın zorlayıcı duygu ve düşünceleri üzerinde durulur. Stres tepkisi ve doğru yönetimi temele alınarak bireysel ihtiyaçlara yönelik pratikler yapılır.

 

Bire bir çalışmalarda mindfulness temel uygulamaları ile hayatı düzenleme, öz keşif ve sinir sistemi onarımı hedeflenir. 

MBSR

8 Haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı

Özellikle stres üzerine çalışmak isteyenler, ömür boyu erişebileceği kaynak arayışında olanlar, üzerine yapılmış bilimsel araştırmalar ilgisini çekenler ve MBSR Eğitmeni olmak isteyenler için uygun programdır. Sadece akredite hocalar tarafından verilebilen bu program ile Mindfulness öğretisine ilk adımı atabilir ve hayatınızın tamamına nasıl yerleştireceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Grup içerisinde interaktif çalışmalar içeren bu program sonucunda Uluslararası geçerliliği olan Katılım Sertifikası verilmektedir.

Stresli Adam
Bedava Yoga
Bedava Yoga

Bodhidharma

Temel Mindfulness Eğitimi

Mindfulness üzerine pratiği hali hazırda olan ve başkalarına bu alanda rehberlik etmeye niyet eden kişiler için uygundur. Kendi alanı ile mindfulness bilgisini harmanlamak isteyenler ya da aktarma isteği olmadan sadece kendi pratiğinde derinleşmek isteyenler de tercih etmektedir.

Bu eğitim MBSR Programı açma yetkisi vermez. MBSR Eğitmenlik Eğitimi bambaşka bir süreçtir. Bu program ile Temel Seviye Mindfulness meditasyonlarına rehberlik edebilir, atölyeler düzenleyebilir ya da mindful bir yaşamı daha derinden idrak edebilirsiniz.

Yaklaşık bir yıla yayılan, mindfulness öğretisinin temellerini, uygulamaların altyapısını ve başkalarına güvenli yoldan nasıl aktarılacağını öğreten eğitim programıdır. Temel egzersizler üzerinde 4 modül boyunca durulur. Her modül ders anlatım denemeleri yapılarak geri dönüşler iletilir. Program sonunda mezuniyet ödevlerinin tamamlanmasının ardından eğitmen ile birebir süpervizyon buluşmaları organize edilerek mezuniyete adım atılır.

İnziva ve Kamp Programları

4-5 gün süre ile şehirden ve hayat rutininden uzaklaşmak, zihin ve beden pratikleri ile kendiyle buluşmak isteyenler için senede birkaç kez düzenlediğimiz programlardır. Bunun için önceden benimle en az bir programa katılmış olmanız beklenmektedir. 

İnziva esnasında sadece içe dönüşü desteklemek amacıyla yemek, günlük pratikler ve uygulamalar özenle programlanmıştır. Her inzivanın belirli odak noktası olur ve onun üzerinden çalışmalar ilerletilir.

 

Yeni inziva programlarımızdan sosyal medyadan ve mail listemize üye olarak  haberdar olabilirsiniz.

Singing Bowl Ses İyileştirme
bottom of page